SEO Çeşitleri

AnasayfaYazılarGoogle SEOSEO Çeşitleri

Web sitenize yaptıracak olduğunuz işlemler SEO ile ilgilenen uzmanlar tarafından iki şekilde değerlenip uygulanmaktadır.

1) Site içi SEO

Arama motorlarının internet sitenizi düzgün bir biçimde okunup anlamlandırmasına destek olmak durumundadır.Google ve benzeri arama motorları herhangi bir internet sitesini içeriği ile birlikte değerlendirir ve kullanıcının deneyimlerini göz önüne alır ve algoritmasını bu deneyimlere paralel bir şekilde meydana getirir. Arama motorlarının en büyük hedefi de kullanıcıların elde etmek istediği sonuçları onlara sunmaktır.

2) Site Dışı SEO

Bu tür SEO yapmak amacıyla bir çok sayıda farklı tip teknikler vardır. Bu sektörde en bilinen teknikler ise sitenin oldukça katiteli ve yüksek oranda backlink sayısına sahip olmasıdır. Bir web sitesinin başka sitelere verdiği linklere backlink adı verilir. Fakat en başta Google olmak üzere bütün arama motorları manipüle edilmiş durumda olan backlinklere karşı bir duruş sergiler. Bunun sebebi, arama motorlarının backlinkleri bir referans olarak almasıdır. Dolayısıyla bu arama motorları, yapay olan bir referansı kabul etmemek durumda olacaktır. Bu açıdan internet sitesine gelmekte olan backlinklerin gerçek kullanıcılar yoluyla gerçek anlamda verilmesi gerekir. Bunun elde edilmesi de gerçekten kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilmiş web sitesi oluşturmak ve bu web gerçekten sitesinde ilgi çeken içerikler yayınlamaktır. Bununla birlikte insanların internet sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz. Neredeyse site anlamında bütün her şey gerçekliğe dayanır.

Backlinklerden de öte arama motorları kullanıcı gözlemlerini göz önüne alarak internet dünyasındaki birçok gelen sinyalden yararlanır ve algoritmalarını bu sinyaller neticesine dayandırır. Sosyal medyadaki marka bilinilirliği ve benzeri birçok etken de arama motorlarının dikkate aldığı bölümlerdir. Bu sebeple bu alanlardaki oluşumlara da oldukça özen gösterilmelidir.

cPanel Plesk Litespeed Cloudlinux Microsoft.net Comodo Visa/Master
ABONE OL
Top